Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ > Νέα στάση Γαλάτσι ο ΑΟΓ

Νέα στάση Γαλάτσι ο ΑΟΓ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ  66-68!

Φωτό από Mitsos Andritsoianis

Μετά τη Ν. ΙΩΝΙΑ, νέα ήττα, και μάλιστα εντός έδρας για τους Άνδρες του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ.  Στο τελευταίο παιχνίδι του 2021 αλλά και του α’ γύρου, έχασαν από την ομάδα των Αγίων ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ με 66-68!

O ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, πήρε το πρώτο δεκάλεπτο με 24 – 28 και το δεύτερο με 19-13, πηγαίνοντας στη διακοπή του ημιχρόνου προηγούμενος με 43-31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν καλύπτοντας τη διαφορά των 12 πόντων και έτσι τελείωσε το τρίτο δεκάλεπτο ισόπαλο με 54-54! Στο αμφίροπο τέταρτο δεκάλεπτο οι Αγιοι ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ κατέφεραν να υπερισχύσουν με 12-14, για το τελικό 66-68!

Στη κορυφή της βαθμολογίας του πρώτου γύρου παραμένει ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ με 8 νίκες – 2 ήττες, αλλά με ισόβαθμο συγκάτοικο πλέον και την ομάδα της ΑΡΤΕΜΗΣ ΑΧΑΡΝΩΝ που νίκησε τον ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 με 74-55!