Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > Super ΣΤΕΛΛΑ στη γιορτή της!!!

Super ΣΤΕΛΛΑ στη γιορτή της!!!

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ 48-33!

Το καλύτερο κέρασμα στη γιορτή της έκανε η Στέλλα Φουράκη στην ομάδα της και στους φιλάθλους του ιστορικού ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ.

Με ένα γεμάτο πάθος, μεστό, σίγουρο και αποτελεσματικό παιχνίδι, και με τους 24 πόντους που πέτυχε οδήγησε την ομάδα των Πατησίων στην 7η σερί νίκη της, σε ένα παιχνίδι που πριν αρχίσει είχε το χαρακτήρα του ντέρμπι.

Με εκπληκτική άμυνα στο 1ο δεκάλεπτο, οι κυρίες του coach Σόφτση κράτησαν τις αντίπαλες στους μόλις 3 πόντους, ενώ το ημίχρονο με την αναμενόμενη αντίδραση των ΚΑΛΥΒΙΩΝ, έκλεισε με σκορ 28-16!

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν, με γρήγορους πόντους, και ενώ ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ είχε την Ιωαννίδου εκτός μάχης από διάστρεμμα, και την Παυλοπούλου επίσης εκτός μάχης από δυνατό κτύπημα στο πρόσωπο, έκλεισαν τη διαφορά 36-28, και στην αρχή του 4ου μείωσαν περαιτέρω σε 36-30.

Από εκεί και μετά το πάρτυ ξανάναψε και με τη Βάσω Φουράκη να οργανώνει, τη Στέλλα Φουράκη να εκτελεί, και τις “μικρές” Νίξινα, Τζαφαρά, Σαλιάι και Καράλη άξιες συμπαραστάτριες, ο ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ πέτυχε 12 πόντους ενώ δέχθηκε μόλις 5, και τελικά πήρε μια μεγάλη νίκη με 48-33!

Έμπειρη αλλά “γερασμένη” ομάδα ο ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ.