Παλεύουν για τη παραμονή τους στη Β’ Εθνική οι Ανδρες της ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ. Στο τελευταίο παιχνίδι τους έχασαν εντός έδρας από την ομάδα του ΦΟΙΒΟΥ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ με 0-3 σετ και μαζί έχασαν μια ακόμη ευκαιρία για να ξεκολλήσουν από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.
![volley1](https://www.galatsisports.gr/wordpress/wp-content/uploads/2014/03/volley1-300x200.jpg)
Αντίθετα, οι Γυναίκες της ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ τα πάνε περίφημα, και με την εκτός έδρας νίκη τους με 3-0 επί του ΓΕΡΑΚΑ, βρίσκονται στη 3η θέση της βαθμολογίας μόλις 4 βαθμούς πίσω από τη δεύτερη προνομιακή θέση. Τα κορίτσια του Ηλία Αραμπατζή με την απόδοσή τους άφησαν πολύ καλές και ελπιδοφόρες εντυπώσεις. Την επόμενη αγωνιστική Δευτέρα 17/3, η ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ υποδέχεται στο κλειστό του Γαλατσίου την ομάδα του ΟΠΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ στις 21:30 μμ.