Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > Έκοψε βαθμούς από το πρώτο η ΚΟΡΩΝΙΔΑ!

Έκοψε βαθμούς από το πρώτο η ΚΟΡΩΝΙΔΑ!

ΑΟ ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 1-1!

Το γκολ του Κορρέ

Αν και ο αντίπαλος επιβεβαίωσε με την απόδοσή του τη βαθμολογική του θέση, η ΚΟΡΩΝΙΔΑ κατάφερε στο 2ο ημίχρονο να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να έχει τίτλο “ντέρμπι κορυφής”.

Ο ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ μπήκε συνατά στο παίχνίδι και κράτησε μια υπεροχή σε όλο το πρώτο ημίχρονο, ανοίγοντας το σκορ στο 28′ με το Γεροντάρη.  Στο δεύτερο ημίχρονο οι πιτσιρικάδες της ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ ανέβασαν απόδοση και ισορόπησαν  το παιχνίδι, επισκεπτόμενοι με αξιώσεις τη περιοχή των φιλοξενουμένων. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 54′ από τον Κορρέ.

Παρά τις συνεχόμενες προσπάθειες και από τις δύο ομάδες, το σκορ δεν άλλαξε και το 1-1 ήταν και το τελικό.

Με την ισοπαλία αυτή, η ΚΟΡΩΝΙΔΑ βρίσκεται στη 4η θέση με 41 βαθμούς, ενώ ο ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ “έπεσε” στη 2η με 49.