Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > Ισόπαλο φινάλε!

Ισόπαλο φινάλε!

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2-2!

Με τη λιακάδα να λούζει το στάδιο Γαλατσίου και παρακολουθώντας το παιχνίδι ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, αναρωτιόμασταν ποιός έχει όρεξη για μπάλλα τέτοια μέρα, με την απάντηση να έρχεται από τον αγωνιστικό χώρο καθώς οι 22 ποδοσφαιριστές έπαιζαν χωρίς ιδαίτερο πάθος, το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς.

Το τελικό σκορ 2-2 είναι απόλυτα δίκαιο σε ένα παιχνίδι χαλαρό και για τις δύο ομάδες. Το σκορ άνοιξε ο Τσαβόλι στο 17’ για το ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Παπαδόπουλο στο 23’ (1–1), που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 67’ ο συνήθης ύποπτος Θεοδωρακάτος έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον ΠΑΣ, που όμως δεν μπόρεσε να το διαφυλάξει μέχρι τέλους και οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν στο 83’ το τελικό 2–2.

Ο ΠΑΣ Γαλατσίου τελείωσε το πρωτάθλημα στην 5η θέση, μια θέση ικανοποιητική και σε συνδυασμό με τις ικανοποιητικές εμφανίσεις νέων  παιδιών που έπαιξαν στα τελευταία παιχνίδια, δίνει υποσχέσεις για μια καλύτερη επόμενη αγωνιστική χρονιά.

Η σύνθεση του ΠΑΣ Γαλάτσι: Τσόγκας, Δραμιτινός (67′ Ιωαννίδης), Ευαγγέλου, Ραπάι Χ., Βαμβακερής (78′ Μηλιώτης), Λεγάκης, Θεοδωρακάτος, Νταβαρίνος (87′ Κιριλλίδης), Παπαδόπουλος, Λεπτάκης (71′ Ραπάι), Τσαβόλι.