Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκησαν στη Λεωφόρο οι Νεάνιδες!!!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκησαν στη Λεωφόρο οι Νεάνιδες!!!

Στο ΤΕΛΙΚΟ για τη κούπα τη Πέμπτη στο ΓΑΛΑΤΣΙ!!!

Οι νεάνιδες της ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ έσπασαν το πλεονέκτημα έδρας του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ κερδίζοντας μέσα στο “Τάφο του Ινδού” με 46-45 και χρειάζονται μια ακόμη νίκη για να πανηγυρίσουν και πάλι το πρωτάθλημα νεανίδνω της ΕΣΚΑ 2014 και να πάνε στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ.

pao_aesg1aΜε κορυφαίες τη Σταυριανή Βιντσιλαίου και τη Βάσω Φουράκη, τα κορίτσια της ΕΝΩΣΗΣ επέστρεψαν στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο καλύπτοντας τη διαφορά των -4 της ανάπαυλας και έφθασαν να προηγούνται στο 38′ με 46-42.

‘Ενα τρίποντο της Κορακίτη έδωσε ελπίδες στον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ αφού μείωσε σε 46-45, αλλά οι εκατέρωθεν άστοχες επιθέσεις του τελευταίου λεπτού δεν άλλαξαν το σκορ και έδωσαν στο ΓΑΛΑΤΣΙ την εκπληκτική νίκη, ενώ άφησαν το ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ με ήττα στην έδρα του, μετά από αρκετά χρόνια!

Το μεγάλο ραντεβού για τον τίτλο τη Πέμπτη 13/3/2014 στις 21:30!