Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > Ξέσπασε στο…Θρίαμβο!

Ξέσπασε στο…Θρίαμβο!

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 4-2!

Επιστροφή στις νίκες απέναντι στον Θρίαμβο ΑΘηνών για τον ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ τον οποίο κέρδισε στο γήπεδο του Άλσους Βέϊκου με 4-2.

Στο 7′ ο Άρης Νταβαρίνος άνοιξε το σκορ (1-0), σκορ με το οποίο τέλειωσε και το 1ο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 47′, ο Δημήτρης Κυριλλίδης, πέτυχε το 2-0 ένω στο 56′ ο Αλέξανδρος Ραπάι έκανε το 3-0.

Και επειδή ο αγώνας δεν τελειώνει αν δεν σφυρίξει τέλος ο διαιτητής, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν σε 15 λεπτά να μειώσουν σε 3-2 με γκολ στο 60′ και στο 73′.

Και κάπου εκεί οι παίκτες του Γαλατσίου ξύπνησαν και στο 75′ ο Μιχαήλ Παπαδόπουλος  έκανε  το 4-2  επαναφέροντας στη τάξη τους παίκτες των φιλοξενουμένων.

Η ομάδα της πόλης μας εξακολοθεί να βρίσκεται στη 5η θέση της βαθμολογίας!