Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Ζευγάρωσε τις νίκες και τις “πεντάρες”!!!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Ζευγάρωσε τις νίκες και τις “πεντάρες”!!!

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 5-0!

pas2013_2014Για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ υποδέχθηκε την ομάδα του ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ, το ΣΑΒΒΑΤΟ 18/10/14 στις 4 μ.μ. στο γήπεδο Γαλατσίου.

Από το ξεκίνημα ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ έδειξε ότι θα είναι ο κυρίαρχος τους παιχνιδιού. Μόλις στο 15′ ο Χαραλάμπους  άνοιξε το σκορ (1-0). Μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας τρεις τουλάχιστον κλασσικές ευκαιρίες, ενώ η άμυνά του δεν δέχθηκε κάποια ιδιαίτερη πίεση. Στο δεύτερο ημίχρονο το  Γαλάτσι συνέχιζε να ελέγχει τον αγώνα και στο 61′ ο Μπέρμπεκ με μακρινό σουτ πέτυχε το 2-0. Στο 67′ και πάλι ο Χαραλάμπους, με κεφαλιά έγραψε το 3-0. Στο 80′ ο  Μιχαήλ Παπαδόπουλος, με δυνατό σουτ έκανε το σκορ 4-0, για να ολοκληρώσει το θρίαμβο  ο Μπέρμπεκ στο 89′,  5-0.

Η δεύτερη νίκη, με πεντάρα και πάλι, φέρνει τον ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ στη κορυφή της βαθμολογίας μετά τη δεύτερη αγωνσιτική!

Η σύνθεση του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ(προπονητής Πάρις Βάλβης) : Φραγκουλόπουλος, Μπίλο, Αμιράλης, Βασιλάκης (78′ Μπαντούνας), Καραμανίδης, Μπέρμπεκ, Συγγελάκης, Κουλούρης (71′ Ζαφείρης), Φίλιππας, Χαραλάμπους, Τσαλιαγκός (75΄Μιχαήλ Παπαδόπουλος).