Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νίκη με ανατροπή η ΚΟΡΩΝΙΔΑ!!!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νίκη με ανατροπή η ΚΟΡΩΝΙΔΑ!!!

ΚΟΡΩΝΙΔΑ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 3-2!

Koronida13_14Τη πρώτη της νίκη πέτυχε στο πρωτάθλημα  της Β ΕΠΣΑ η ΚΟΡΩΝΙΔΑ χθές στο γήπεδο του ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, κερδίζοντας με 3-2 το ΦΟΙΝΙΚΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ.

Αιφνιδιάστηκε η ΚΟΡΩΝΙΔΑ στο πρώτο ημίχρονο από τους φιλοξενούμενους και βρέθηκε να χάνει με 0-1 στο 26 με γκόλ του Ραζάκη. Το ίδιο σκηνικό και στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, όπου στο 50 δέχθηκε και δεύτερο γκόλ από τον Καλλιάνη του Φοίνικα. Κάπου εκεί άρχισε και η μεγάλη αντεπίθεση με αποτέλεσμα ένα γκόλ στο 66 από τον Μαργέλο. Η πίεση της ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ έφερε στο 68 ένα πέναλτυ που εκτέλεσε ο Καραμπέκος και ισοφάρισε το παιχνίδι. Η πίεση συνεχίστηκε, και τελικά απέδωσε για τη ΚΟΡΩΝΙΔΑ αφού κατάφερε στο 89 να πετύχει το γκόλ της νίκης με τον Κώττη (3-2), ολοκληρώνωντας με το καλύτερο τρόπο τον αγώνα.