Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ > Τριαντάρα ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

Τριαντάρα ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 79-50!

Σε υγιεινό νυχτερινό περίπατο εξελίχθηκε τελικά ο χθεσινός αγώνας του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος, που έγινε στο ΔΑΚ Γαλατσίου στο Άλσος Βέϊκου.

Η ομάδα του ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ με ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο, όπου το επιμέρους σκορ ήταν 38-17, δεν άφησε κανένα περιθώρειο στους φιλοξενούμενους. Από την αρχή του αγώνα φάνηκε ότι ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ είχε το πάνω χέρι και μόνο με αυτοκτονικές τάσεις θα μπορούσε να χάσει ένα τέτοιο παιχνίδι. Το τρίτο δεκάλεπτο απλά επιβεβαίωσε αυτή την εντύπωση και ξεκαθάρισε το παιχνίδι, με το τελευταίο 4ο να είναι απλά διαδικαστικό.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 41-33, 64-38, 79-50

Διαιτητές: ΘΕΟΝΑΣ, ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ, ΓΑΡΑΝΤΖΙΩΤΗΣ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (ΚΟΥΜΑΡΑΣ-ΧΑΤΖΗΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ):ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ 21(5), ΛΙΑΠΟΥΡΗΣ 2, ΤΣΙΡΟΣ,  ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗΣ 9, ΚΕΦΑΛΑΣ 21(4), ΤΣΙΟΥΤΣΙΑΣ, ΜΑΓΚΙΟΣ, ΧΛΑΠΑΝΗΣ 1, ΛΙΤΣΟΣ 4, ΜΠΙΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ 10, ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 11(3).

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (ΧΑΤΖΗΣ):ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ 10, ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 6, ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ 5, ΛΕΠΟΥΡΗΣ 7, ΚΑΛΠΑΚΗΣ 10(2), ΠΑΝΤΣΙΟΣ 1, ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ 2, ΜΟΥΡΙΚΗΣ 7, ΟΟΥΝΤΕ-ΜΠΟΣ 2, ΒΑΣΑΛΑΣ.