Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > Μεγάλη ανατροπή από ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ

Μεγάλη ανατροπή από ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ

ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΑΣ – ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ 1-2!

Χρειάστηκαν 97′ λεπτά αγώνα, για να ολοκληρώσει ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ τη μεγάλη ανατροπή και να κερδίσει εκτός έδρας την ομάδα του ουραγού ΔΟΥΡΕΙΟΥ στο γήπεδο της Αλεπότρυπας.

Οι γηπεδούχοι που καίγονται για βαθμούς προηγήθηκαν του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ, που και πάλι είχε πολλές απουσίες, με 1-0 στο 40′.

Παρά την υπεροχή του σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ κατάφερε να ισοφαρίσει μόλις στο 88′ με τον Χρήστο Γιαννόπουλο, ενώ συνέχιζε να πιέζει για την ανατροπή που τελικά ήρθε στο 97′ με γκολ του Δημήτρη Αρναρέλλη, ενώ στο 94′ είχε ακυρωθεί γκολ του ΠΑΣ ως οφσάιντ.

Ο τελευταίος αγώνας της χρονιάς για τον ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ θα διεξαχθεί το Σάββατο 21/12/2019 στις 3 μ.μ. στο γήπεδο Γαλατσίου, με αντίπαλο την ομάδα της Ανθούπολης.