Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > Νίκη για τρείς!

Νίκη για τρείς!

Νίκησαν και οι τρεις ομάδες της περιοχής μας στους αγώνες του ΣΚ 12 και 13 Νοεμβρίου 2022.

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΙΑΣΩΝ 2-1

Ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ  μπήκε στο γήπεδο με γκολ από τα αποδητήρια, αφού στο 2ο λεπτό ο Χατζηπαναγιώτης άνοιξε το σκορ (1-0). Η αντεπίθεση των φιλοξενουμένων, μετά από τρία δοκάρια που είχαν στο πρώτο ημίχρονο, έφερε αποτέλεσμα στο 56ο λεπτό που ισοφάρισαν με γκολ του Γέρου (1-1).

Οι γαλατσιώτες έδειξαν χαρακτήρα και θέληση, και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με γκολ και πάλι του Χατζηπαναγιώτη στο 80′. Νίκη λοιπόν και 5η θέση στη βαθμολογία για τον ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ.

Οι συνθέσεις ομάδων στο παιχνίδι:

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ (Γιάννης Μητρούσης): Θεοφανίδης, Θωμαΐ, Βούλγαρης (57′ Παπαδόπουλος), Βογατσάς, Δουδουμόπουλος, Αρναρέλλης (29′ λ.τρ. Γεωργαντώνης), Θεοδωρακάτος, Μανέτας, Χρηστίδης (70′ Παπανίκας), Χατζηπαναγιώτης, Ραπάι

ΙΑΣΩΝ (Κώστας Δαδίτσος): Πιτσίνης, Μπράβος (46′ Αγόροφ-Πάσχος), Γλέζος, Λύχνος, Κουρεμαδάς, Τραγανός, Αποστολόπουλος (78′ Μπαϊρακτάρης), Καράμπελας (40′ λ.τρ. Βιτσέρσκι), Γέρος, Κεφαλάς, Μπιλικαΐδης (46′ Σταθόπουλος).

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΚΟΡΩΝΙΔΑ 0-1

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την ΚΟΡΩΝΙΔΑ στην Αργυρούπολη. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Σκέμπι σημείωσε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, σπάζοντας το αήττητο της γηπεδούχου ομάδας.

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιάννης Λεβέντης): Τσιτσίλιας, Κωστάκης, Ζυγούρης (46′ Γιαννίκος), Γκοβίλας, Ασημάκης, Γοργάκης, Λεβέντης, Χρήστου, Κωστόπουλος (70′ Μένταυλος), Χρηστογιάννης (70′ Μπάκαλης), Καραγκιουλές (46′ Μπιζίνης)

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Άρης Τζεφεράκος): Βιτζηλαίος, Γκράβαρης, Κορρές, Καράμπελας, Τριανταφύλλου, Τσαγκαρογιαννάκης (75′ Κουλιούρης), Σκέμπι (70′ Πύργας), Κουτσουβέλης, Αναστασιάδης, Αραπάι, Κασνής (92′ Λίτσος).

ΠΑΤΗΣΙΑ – ΛΕΟΝΤΕΣ 3-1

Ο ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ διπλασίασε τις νίκες του φέτος, πετυχαίνοντας μια εύκολη σχετικά νίκη απέναντι στους ΛΕΟΝΤΕΣ με 3-1. Ετσι, και μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές είναι στη 4η θέση της βαθμολογίας του 4ου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΑ.