Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > Πρώτη νίκη για τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

Πρώτη νίκη για τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΤΥΦΩΝ ΑΣ 67-62!

Με νίκη άρχισε τη σειρά των play offs ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ κερδίζοντας απόψε τον ΤΥΦΩΝΑ στο Γαλάτσι με 67-62 και κάνοντας το 2-1 νίκες στη σειρά.

Μετά ένα κακό πρώτο δεκάλεπτο, 12-21, ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ συνήλθε στο δεύτερο και έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 36-36. Στο τρίτο δεκάλεπτο έκτισε μια διαφορά 5-7 πόντους που παρά τη πίεση των φιλοξενουμένων τη διατήρησε και στο τέταρτο και έκλεισε το παιχνίδι με τελικό 67-62.

Το επόμενο παιχνίδι της σειράς θα γίνει τη Δευτέρα 8/5 στις 21:30 στο γήπεδο του Ηρακλείου.

Το φύλλο αγώνα:

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Αργυρούδης

Δεκάλεπτα: 12-21, 36-36, 52-45, 67-62.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (Κουμαράς, Γκολεμάς): Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 9 (1), Μακρής Γ., Χαρακτινός 17 (2), Χανιώτης 3, Κανελλόπουλος, Μακρής Ν. 11 (2), Μπινετόπουλος 11, Λαδικός 10 (2), Γουδέλης 2, Παπαβλασσόπουλος 4.

ΤΥΦΩΝ ΑΣ (Ταμπάκης, Γεωργογάλας): Χασαπόπουλος 4, Δρακόπουλος 9 (1), Κούτρας, Χρυσανθίδης, Καυκής 5, Πετριανίδης 8, Παπαδημητρίου 3, Παπαντωνίου 2, Ετζιάκα 17, Πρίφτης 10 (2), Γόντικας 4, Μεγαλοοικονόμου.