Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > Ήττα στο ξεκίνημα ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

Ήττα στο ξεκίνημα ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 2-3!

φωτό από abola.gr

Ποδαρικό με το …αριστερό έκανε ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ στο γήπεδο του Γαλατσίου, χάνοντας τελικά από τη φιλοξενούμενη ΔΑΦΝΗ Παλαιού Φαλήρου με 2-3.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7’ με τον Ποζίδη, όμως ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ με τον Αρναρέλλη ισοφάρισε στο 40’. Αμέσως μετά στο 41′, οι Γαλατσιώτες με τον Γεωργακόπουλο κατάφεραν να σκοράρουν για να κάνουν το 2-1, σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι βγήκαν πάλι μπροστά και στο 54′ έκαναν το 2-2 με τον Μπεκατώρο. Ο ίδιος παίκτης στο 66′ πέτυχε το νικητήριο γκολ της ΔΑΦΝΗΣ, και μέχρι το τέλος του αγώνα ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ δεν κατέφερε να κάνει κάτι καλύτερο.

Ο ΠΑΣ στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος είχε τη εξής σύνθεση:

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ (Θοδωρής Κουτσουδάκης): Φραγκουλόπουλος, Ιωαννίδης (21’ Ραπάι), Ευαγγέλου, Στίμος (66’ Τσαβόλι), Βαμβακερής, Μπίλο, Αρναρέλλης, Χαλιβελάκης, Δραμιτινός, Γεωργακόπουλος, Μακρυδάκης (86’ Κοσκινάς)