Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > Πέρασε η Αθηναϊδα!

Πέρασε η Αθηναϊδα!

ΑΘΗΝΑΪΔΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 4-3 (1-1, παρ.2-2)

Τη διαδικασία των πέναλτι χρειάστηκε η Αθηναϊδα για να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ απέναντι στον Ηρακλή Περιστερίου (1-1 καν. διάρκεια, 2-2 στην παράταση).

Σε ένα παιχνίδι που όλα έδειχναν ότι θα τελειώσει με λευκή ισοπαλία, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο 80′ να κάνουν το 0-1 με τον Βαρδαραμάτο. Μόλις 3′ αργότερα με τον Ντιντίφα η ΑΘΗΝΑΪΔΑ ισοφάρισε και έστειλε το παιχνίδι στη παράταση.

Εκεί οι γηπεδούχοι με τον Κορφιάτη στο 91′ έκαναν το 2-1 για να πετύχει το τελικό 2-2 ο Νύττας στο 113′.

Στη διαδικασία των πέναλτι οι Κυψελιώτες στάθηκαν πιο τυχεροί και πήραν τη νίκη-πρόκριση.