Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > Νίκησε Βριλήσσια και…αέρα!

Νίκησε Βριλήσσια και…αέρα!

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ 3-2!

Ο αέρας που ήταν ο πρωταγωνιστής χθές στο άλσος Βέικου, δεν έκαμψε την δύναμη του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ ο οποίος κέρδισε την ομάδα των ΒΡΙΛΛΗΣΙΩΝ με σκορ 3-2.

Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς για τον ΠΑΣ στο 27′ ο Βαμβακέρης αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν 4 λεπτά αργότερα και στο 31′ με τον Χατζηπαναγιώτη έκαναν το 1-1.

Ο ΠΑΣ κατάφερε να πάει στ’ αποδητήρια προηγούμενος με 2-1 χάρις στο γκολ του Ευσταθίου στο 42′.

Στο δεύτερο ημίχρονο, και στο 81′ ο Νταβαρίνος έκανε το 3-1 για να μειώσει στις καθυστερήσεις με πέναλτι ο Χατζηπαναγιώτης για το τελικό 3-2!

Αρκετές αλλαγές στη βασική 11άδα ο ΠΑΣ και μόνο δύο αλλαγές στη διάρκεια του παιχνιδιού!