Αρχική > ΕΙΔΗΣΕΙΣ > Νίκη ο ΠΑΣ – Ήττα η ΚΟΡΩ

Νίκη ο ΠΑΣ – Ήττα η ΚΟΡΩ

Φωτό από το “stoplekto.gr”

Στη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ ΕΠΣΑ – 3ος Όμιλος, ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ πέτυχε και δεύτερη νίκη, ενώ η ΚΟΡΩΝΙΔΑ δεν κατάφερε να φύγει με βαθμούς από το Ηράκλειο.

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΔΟΞΑ ΓΚΥΖΗ 3-0

Σε ευχαριστο απόγευμα Κυριακής μετέτρεψε ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ στο δεύτερο ημίχρονο τον αγώνα του απέναντι στη ΔΟΞΑ ΓΚΥΖΗ χθές στο Άλσος Βέϊκου.

Το σκορ άνοιξε στο 48′ ο Τουλούμης (1-0). Στο 65′ ο Γεωργαντώνης με πέναλτι έκανε το 2-0, και ο συνήθης ύποπτος Θεοδωρακάτος διαμόρφωσε στο 78′  το τελικό 3-0.

Συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ: Θεοφανίδης, Μπατζέλης (87′ Τσεπάς), Ραπάι (81′ Σφακιανάκης), Ζαγκουντίνος, Γεωργαντώνης (87′ Κιάφα), Ντούνης, Δουδουμόπουλος, Νταβαρίνος, Γιαννόπουλος (81′ Τσαπατώρης), Θεοδωρακάτος, Τουλούμης (72′ Μανέτας)

ΔΟΞΑ ΓΚΥΖΗ: Ματσούκας, Οικονόμου, Τσάρδας, Πασσάς, Γκαγκαστάθης, Σπιροπάλι (79′ Καραντζούλης), Ανοσίκε, Μπουρολιάς (46′ Ντεντές), Μήτσουλας (74′ Μαργαρίτης), Τσώνης (79′ Γαβριήλ), Κούρος (74′ Σταμάτης).

ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΚΟΡΩΝΙΔΑ 2-1

Το γκόλ του Κουτσούβελη στο 38′ (0-1), δεν ήταν αρκετό για να κρατηθεί όρθια η ΚΟΡΩΝΙΔΑ και στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στον ΕΡΜΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ. Οι γηπεδούχοι, πολύ γρήγορα, στο 46 ισοφάρισαν με τον Ηλιακίδη (1-1), ενώ ένα αυτογκόλ του Μαύρου στο 50′ έγραψε το τελικό 2-1.

ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: Ζαρνάβαλος, Ουρούτσι (46′ Κολονιώτης), Κουνέλης, Αθανασίου, Τσιρώνης, Προμπονάς, Καραΐνδρος (79′ Πιέρρος), Ηλιακίδης, Τζούστας (73′ Βασιλός), Λιαπίδης (46′ Γιαννίκος), Γιαζατζίδης (46′ Μπάρκουλας)

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Ιωαννίδης, Σοαντζόγλου, Κορρές, Καράμπελας, Τριανταφύλλλου (65′ Ντόγια), Μαύρος, Σκέμπι (73′ Κουρνατζόγλου), Κουτσουβέλης, Αναστασιάδης, Καραγιαννάκης (46′ Κουρτόπουλος), Τσελέντης (86′ Τσίκας).