Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Επιτέλους Νίκη για τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Επιτέλους Νίκη για τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΤΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ!

Έχοντας απίστευτα ψυχικά αποθέματα στο τέλος, και ενώ η πλάστιγγα έγερνε υπέρ των φιλοξενουμένων, με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Λίτσο ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ισοφάρησε και έστειλε τον αγώνα στη παράταση. Στα 5 έξτρα λεπτά του αγώνα, οι παίκτες του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ έχοντας τη ψυχολογία με το μέρος τους , έφτασαν στη δεύτερη φετεινή τους νίκη, μια νίκη μεγάλης ψυχολογικής σημασίας για την συνέχεια.

Ο αγώνας άρχισaog_kor1ε με προβάδισμα του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 15-21 στο 10λεπτο, και 38-44 στο ημίχρονο, που όντας το φαβορί για τη νίκη δεν περίμενε την δυναμική αντίδραση του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στο 3ο δεκάλεπτο που το κέρδισε με 15-8. Από εκεί και πέρα οι παίκτες του Γαλατσίου πίστεψαν στις δυνάμεις τους και με τη σωστή καθοδήγηση από το πάγκο έφτασαν στη νίκη- έκπληξη για πολλούς, που μάλλον μπορεί να αποδειχθεί νίκη-αφετηρία για τη συνέχεια. Κορυφαίοι για το Γαλάτσι, εκτός του συνήθους υπόπτου Μπαλαμπάνη, οι Λίτσο και Λοϊζος, χωρίς να υστερήσει κανείς από όσους χρησιμοποιήθηκαν.

Η αποψινή εμφάνιση του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ έδειξε ότι τουλάχιστον μέσα στο Γαλάτσι καμμιά ομάδα δεν θα περάσει εύκολα στο 2ο γύρο. Ελπίζουμε σε τέτοιες εμφανίσεις και νίκες για τη παραμονή της ομάδας της πόλης μας στη Γ Έθνική!